Így viseld a ruhákat

A testtartás

Egykoron, mikor lemásztunk a fáról és a két lábon járó életmódot választottuk nagy szabadságot nyertünk: lett két kezünk. De mint mindennek, ennek is ára van. Az életszínvonalunk javulhatott, de az egészségünkre (gerinc, ízületek) káros hatással volt. A gerincre, medencére és alsó végtagokra ható erők fokozódtak. Úgy lettünk megalkotva, hogy helyes testtartás esetén az erők egyensúlyban vannak, megbírkózunk a teherrel és nem károsodik a rendszer.

De nézzünk csak bele a tükörbe! Most ne a frizuránkra és a sminkünkre koncentráljunk, tekintsünk lejebb (nem, nem a dekoltázs, de arrafelé már figyelhetünk).  Hogy is tarjuk magunkat helyesen? És ha ezt már tudjuk, ellenőrizzük, mi így teszünk-e.

 

Hogy tekintsünk magunkra?

Képzeljünk el egy függőleges egyenest, ami oldalt állva egy elülső és egy hátulsó félre osztja a testünket. Ez a vonal a fejünk búbjától, a fejtetőtől ered. Áthalad a fülön. Nyaki csigolyáink közül a kettestől az ötösig, majd következik a váll, majd a kettestől az ötösig az ágyéki csigolyák. A combfej középpontja mögött, a térdízület középpontja és a térdkalács között, a külboka előtt halad, így érve el a talajt.

Ilyen a tartásunk? Mert akkor nekünk szuper, igyekezzünk, hogy így is maradjon. Ha nem, akkor jöhet a “szépítkezés”.

Az első a helyes testtartás. A Tiéd melyikre hasonlít leginkább?

testtartas.jpg

A kép forrása (ahol más szemszögből is szemügyre veheted tartásodat): http://edosszie.hu/a-helytelen-testtartas-lelki-okai/