Gondolatok az Anyák napjáról

mother-589730_1920.jpgKiket köszöntünk? Miért (csak) őket? Miért ünnepeljük? Néhány gondolatomat szeretném Veletek megosztani az Anyák napi sorozatunk bevezetéseként.

Már az ókori Görögországban is ünnepelték az anyákat. Rheának, az istenek édesanyjának a tiszteletére tartották a tavasz ünnepet, amikor az anyákat is megköszöntötték.

Anna M. Jarvis évekig küzdött, hogy nemzeti ünnep legyen az anyák napja, míg végül 1914-ben Woodrow Wilson amerikai elnök hivatalossá is nyilvánította azt az Egyesült Államokban. Ezután természetesen a kereskedők, főként a virágárusok hatalmas piacot láttak meg benne, így terjedt el nagyon gyorsan még Európában is ez az ünnep. 

De kiket is ünnepelünk május első vasárnapján)? Elsőre nagyon egyszerűnek tűnik a válasz, de amikor böngészni kezdtem a világhálón az anyák napja miatt, akkor több fórumban is láttam, hogy koránt sem olyan egyértelmű, mint elsőre látszik.

(És akkor arról most nem beszélnék, hogy bizony az apák hajlamosak ilyenkor zsörtölődni, hogy rájuk ki gondol, hiszen bár nem terjedt el annyira és nem is hivatalos, de azért már létezik az Apák napja is.)

Az általam olvasott fórumokban a leggyakoribb kérdés az volt, a keresztanyákat is köszöntsük-e fel ilyenkor. Nekem az a válasz tetszett a legjobban, aki azt írta, hogy természetesen, hiszen nem édesanyák napja, hanem anyák napja van május első vasárnapján. Én is úgy gondolom, bátran köszöntsünk fel bárkit, akiről úgy gondoljuk, ő is az anyukánk. Édesanya, nagyanya, mostohaanya, keresztanya vagy egy olyan személy, bár papíron nem is az anyukánk, de a szívünkben, a lelkünkben igen.

És hogy ne csak lélekben készülhessünk az anyák napjára, elindítjuk Anyák napi sorozatunkat, aminek segítségével Ti magatok készíthetitek majd el az ajándékot a szeretett személyek számára.

Figyeljétek blogunkat és Facebook oldalunkat!

 

Szeretettel: Edit



A történeti háttér forrása: http://tutilapok.hu/anyak-napja/eredete-idopontja

A kép forrása: pixabay.com

Címkék: anyák napja